• Laboratoria Przyszłości

• Szanowni Państwo, z wielką radością informujemy, iż Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach jest beneficjentem programu „Laboratoria Przyszłości”. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Laboratoria Przyszłości stanowią nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. Otrzymaliśmy dofinansowanie na łączną kwotę w wysokości 123 600 zł, które pozwoliło nam na zakup pomocy dydaktycznych, które będą wykorzystane na zajęciach dodatkowych i edukacyjnych od roku szkolnego 2022/2023. W ramach projektu zakupiono m.in.: Laptop, drukarka 3D, filamenty, stacja lutownicza, tablety, aparat fotograficzny, zestaw lamp fotograficznych, plansze edukacyjne, roboty wraz z akcesoriami oraz wyposażenie pracowni kulinarnej.

• Słodkie wypieki

• Nasze gotowanie nie kończy się na szkole, a przepisy wędrują do domów gdzie powstają smakowite i piękne wypieki.

#zajęcia kulinarne# laboratoria przyszłości #

• Wspólne gotowanie daje nam wiele radości. Dzisiaj uczniowie wykazali się niezwykłą postawą z uśmiechem i zaangażowaniem przygotowali kulinarną niespodziankę na " Dzień Seniora".😋

• Poznajemy zestawy LEGO TECHNIC

• Pyszności;)

• W tym tygodniu kolejna grupa przygotowała smakowite gofry🧇🧇🧇🥝🍌🍍

• Pracownia smaku.

• W tym tygodniu goferkowo - kolorowo🧇🍓🫐🥝🍌

Mniam😋

• Pyszna tortilla

• Smakowite mięso🍖 Chrupiąca surówka🥒🌶🥕🌽 Pyszne sosy i zawijamy🌯 Tak zgotowaliśmy pyszną tortillę

# Laboratoria Przyszłości #

• Ciasto 3 BIT.

• Na dzisiejszych zajęciach połączyliśmy kajmak, krem budyniowy, bitą śmietanę i czekoladę. Ciasto 3 BIT to niesamowite wrażenia smakowe, a radość moich kucharzy bezcenna. 👨‍🍳👩‍🍳🧑‍🍳

• Zajęcia programowania

• Kolejne zajęcia programowania z wykorzystaniem urządzeń zakupionych dzięki projektowi „Laboratoria Przyszłości”.

Programowanie robota Photon. Świetna zabawa i nauka. Zapraszamy na kolejne zajęcia już we wtorek 8 lekcja w sali 36.

• Pizza

• Kolejne zajęcia w Szkole Podstawowej im. K. Wojtyły w Pieckach w ramach Laboratorium przyszłości 😋😋😋

• Pracownia kulinarna wystartowała.

• Dzisiaj pierwszy raz gotowaliśmy w naszej pracowni kulinarnej.

Od razu poczuliśmy przyjemny klimat smaku i aromatu.

Ruszamy w naszą szkolną podróż z gotowaniem. Będzie się działo🔪🥄🍽🍴🍪🎂🍕🌮🥩