• Szkoła Wierna Dziedzictwu

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała z rąk Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Uroczystość wręczenia zaszczytnego certyfikatu odbyła się 30 listopada 2022r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Wyróżnienie przyznano po raz drugi. W szóstej edycji konkursu wyróżniono 73 szkoły i placówki, w tym Szkołę Podstawową im. Karola Wojtyły w Pieckach.

Mamy powody do dumy, ponieważ tym samym doceniono nasze starania i cykliczne działania na rzecz kształtowania tożsamości narodowej, upowszechniania wiedzy na temat polskiej historii i kultury, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego kraju, rozwijania kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za wkład w uzyskanie tego cennego wyróżnienia, którym możemy się szczycić przez najbliższe trzy lata.

• Zabawa andrzejkowa klas 4-8.

• Dnia 22. listopada odbyła się zabawa andrzejkowa klas IV – VIII. Pierwszą godzinę uczniowie spędzili w klasach ze swoimi wychowawcami. W tym czasie rodzice pomogli przygotować poczęstunek, a uczniowie bawili się wspólnie przy wróżbach andrzejowych. W międzyczasie odbył się konkurs na najładniejszą czarownicę. Po wspólnych zabawach w gronie klasowym uczniowie udali się na halę, gdzie odbyła się wspólna zabawa wszystkich uczniów klas starszych. Tańce były przerywane zabawami, jak. np. krzesełka i konkursem na najciekawszy, oryginalny strój andrzejkowy.

• FABRYKA BOMBEK W KĘTRZYNIE

• 24 listopada uczniowie klasy VIII b odwiedzili Fabrykę bombek w Kętrzynie. Uczniowie zwiedzili muzeum bombek oraz samodzielnie wydmuchali bombki i je przyozdobili. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom wycieczki.

• SUPER CZAROWNICE

• Szkolny Konkurs na SUPER CZAROWNICE zakończony. Wpłynęło 13 prac. We wtorek podczas Andrzejek uczniowie głosowali na najciekawszą czarownice. Dziś zostały podliczone głosy. I miejsce zajęła praca Janka Domiana, II miejsce Aleksandry Małż, III miejsce Anny Nyrczyk, a tuż za podium IV miejsce Kai Jaworskiej.

Wszystkie prace zostaną nagrodzone. Organizatorem konkursu była Lucyna Zaleska - Gabryszak.

• WSZYSCY KOCHAMY KUBUSIA PUCHATKA

• Zapraszamy do czytelni biblioteki szkolnej na wystawę różnych wydań książek o ukochanym misiu - Kubusiu Puchatku. Na wystawie prezentowane są też prace plastyczne wykonane  przez uczniów z klasy II a oraz wiersz napisany przez Paulinę Kieplin z klasy VI a zatytułowany "Bajkowa jesień".

Prace plastyczne powstały pod kierunkiem pani Anny Kamińskiej po zajęciach prezentujących postaci ze Stumilowego Lasu przeprowadzonych przez panią Krystynę Wyrębek dla uczniów z klasy II a. Wiersz, to efekt pracy na zajęciach języka polskiego w klasie VI a, prowadzonych przez panią Monikę Dąbrowską.

nauczyciel-bibliotekarz

• Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

•

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

• WYNIKI KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

• WYNIKI

KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

o tytuł:

„NAJLEPIEJ CZYTAJĄCEGO CZWARTOKLASISTY
              Szkoły Podstawowej im. K. Wojtyły w Pieckach

w roku szkolnym 2022/2023”

Edycja X IX

W dniu 27 października 2022 roku w Bibliotece SP w Pieckach odbył się finał szkolnego dwuetapowego konkursu pięknego czytania.

W pierwszym etapie, klasowym, wzięli udział wszyscy uczniowie klas czwartych, tj. czterdzieści pięć osób. W drodze eliminacji klasowych wyłonionych zostało sześć finalistek, reprezentantek klas czwartych. Były to: Wiktoria Narkun, Julia Nurczyk, Amelia Śniadach, Julia Banach, Amelia Ciskowska, Blanka Piendyk.

WYNIKI RYWALIZACJI FINAŁOWEJ:

I  MIEJSCE   Julia Banach kl. IV b  i Amelia Ciskowska kl. IV b