• Towarzystwo Nasz Dom organizuje akcję Góra Grosza !

• Już po raz XXIV Towarzystwo Nasz Dom organizuje akcję Góra Grosza !

Chcemy, aby nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w tę szlachetną akcję!

Celem akcji GÓRA GROSZA jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Tegoroczna zbiórka monet potrwa od 1 listopada do 29 lutego 2024r.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w akcji GÓRA GROSZA.

Mały Samorząd Uczniowski

• Konkurs czytelniczo-plastyczny "KOCHAJMY PTAKI"

• W Y N I K I

Krystyna Wyrębek i Monika Dąbkowska

nauczyciele-bibliotekarze SP Piecki

• GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

• W środę 18 października na boisku orlik przy Szkole Podstawowej w Pieckach odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. W turnieju udział wzięło 5 mieszanych drużyn z klas IV-VIII. Puchary oraz poczęstunek ufundował organizator turnieju Gminny Szkolny Związek Sportowy w Pieckach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowej postawy!!!

• 18 października uczniowie klasy 1a i 3a uczestniczyli w wycieczce przyrodniczo-integracyjnej do lasu.

• Celem było poznanie jesiennej przyrody, spacer po lesie oraz zbiór darów jesieni. Wycieczka połączona z zajęciami integrujacymi grupy oraz ogniskiem. Było smacznie, wesoło i edukacyjnie. Dziękujemy Panu Adamowi Cisowskiemu za przekazanie wielu ciekawostek z życia lasu oraz przygotowane zajęcia, zabawy i liczymy na dalszą współpracę z Nadleśnictwem Strzałowo. Elżbieta Łachacz-Kotlarek, Anna Kamińska.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• 13 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela.

Z te okazji uczniowie złożyli serdeczne życzenia

wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły,

dziękując za poświęcenie, troskę i trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.

Nie zabrakło również podziękowań i życzeń od Dyrektor Szkoły Pani Jadwigi Pietrzykowskiej oraz Pani Wójt Agnieszki Kurczewskiej.

Dzisiejszy dzień nauczycielom umilił słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

• Wystawa książek "KOCHAJMY PTAKI".

• Wystawa książek wstępnie zaprezentowana została 29-09-2023r. w holu podczas spotkania z uczniami klas I-III z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania,
              którego tematem w naszej szkole były właśnie ptaki.
              Następnie ekspozycja przeniesiona została do czytelni bibliotecznej.

Prezentacja książek pomyślana została jako pomoc podczas przygotowań uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich do udziału w konkursie plastyczno-czytelniczym pod hasłem "Kochajmy ptaki".

• Dzień Drzewa

• Sadzeniem drzewek uczniowie klasy 3b uczcili Dzień Drzewa. Po ciężkiej pracy wykonali drzewa wg własnego pomysłu z różnych darów przyrody.

• Ślubowanie w pierwszej klasie szkoły podstawowej to jedno z najważniejszych wydarzeń na edukacyjnej ścieżce każdego ucznia.

• Odbyło się ono w naszej szkole dnia 9 października 2023 roku. Uczniowie klas pierwszych przez wiele dni solidnie, z pełnym zaangażowaniem przygotowywali się do tego szczególnego dnia, chcąc jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne w okolicznościowym programie.

Odświętnie ubrani, uśmiechnięci, bohatetowie dnia złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Świadkami tego doniosłego wydarzenia byli wzruszeni i zapewne dumni ze swoich pociech Rodzice.

Szanownym Rodzicom życzymy, żeby dzieci jak najczęściej dostarczały im powodów do dumy, satysfakcji i radości.

• ZAJĘCIA GŁOŚNEGO CZYTANIA dla dzieci z oddziałów przedszkolnych 0b i 0a

• Na zajęciach głośnego czytania w bibliotece gościliśmy dzieci z grup przedszkolnych.

Tematem czytanych utworów były ptaki 🦃🦅🦆🦉🦜🦚

Odbyły się dwa spotkania prowadzone przez bibliotekarki:

- w środę 4 X 2023r. z dziećmi z oddziału 0b, którym towarzyszyły panie K. Bystra i B. Krystian;

- w piątek 6 X 2023r. z dziećmi z oddziału 0a, którym towarzyszyła pani M. Kędzior.

Dziękujemy za odwiedziny

Krystyna Wyrębek i Monika Dąbkowska

nauczyciele-bibliotekarze

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej im. K. Wojtyły w Pieckach

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest z inicjatywy Polskiej Izby Książek od 2001 roku w dniu rocznicy urodzin pisarki - Janiny Porazińskiej, to jest 29 września. Z tej okazji w piątek 29 września 2023r. w naszej szkole we wszystkich klasach I-VIII głośno czytaliśmy. Akcja promocji czytania przebiegła według harmonogramu przygotowanego w bibliotece szkolnej.

W klasach I-III zajęcia przeprowadziły bibliotekarki - panie Krystyna Wyrębek i Monika Dąbkowska. Motywem przewodnim czytanych wierszy były ptaki. Do odczytania krótkich utworów opowiadających o ptakach zostali zaproszeni uczniowie z klas drugich i trzecich oraz wicedyrektorzy - Teresa Grzywacz i Tomasz Żbikowski. Czytała też pani Monika Dąbkowska. W ramach podsumowania akcji uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich zostali zachęceni do udziału w konkursie plastyczno-czytelniczym pod hasłem "Kochajmy ptaki".

W klasach IV-VIII nad przebiegiem szkolnego głośnego czytania czuwały panie polonistki: Maria Grygo, Monika Mazur i Lucyna Załęska-Gabryszak. W związku z tym, że Sejm RP doceniając dorobek literacki i postawę patriotyczną ustanowił rok 2023 rokiem Aleksandra Fredry, czytano utwory tego pisarza. Co ciekawe czytano nie tylko w klasach, ale i w plenerze - klasa VIIb podczas spływu kajakowego rzeką Krutynią.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom akcji i niezmiennie zapraszamy  po ciekawe lektury do naszej biblioteki szkolnej !

nauczyciel-bibliotekarz SP Piecki