Aktualności
Wizyta Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w Szkole Podstawowej
- 2
BEZPIECZNE FERIE 2020
- 7
„Bezpieczne ferie” – to temat spotkania strażaków Sekcji Wodnej Ochotniczej Straży Pożarnej z Rucianego – Nidy i członków klubu płetwonurków Mazury Diving z uczniami klasy Vb oraz uczestnikami świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach, które odbyło się 17 stycznia.
Szczególną uwagę strażacy zwrócili na zasady bezpieczeństwa w okresie wypoczynku podczas ferii zimowych. Ratownicy przypomnieli zasady zachowania się przy akwenach wodnych oraz zasady alarmowania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia. Tegoroczna zima jest bardzo łagodna, nie ma śniegu i mrozu, ale strażacy profilaktycznie przedstawili uczniom przykładową akcję ratowniczą związaną z załamaniem się lodu na zbiorniku wodnym podkreślając jak niebezpieczne jest korzystanie z niedozwolonych miejsc na zamarzniętych akwenach. Poruszono najistotniejsze zasady spędzania bezpiecznie wolnego czasu przez dzieci i młodzież.
Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2020”.
FERIE ZIMOWE 2020
PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW UCZNIÓW KLASY I "B"
Uczniowie z klasy I "b" mają za sobą uroczystość pasowania na czytelników biblioteki szkolnej. W dniu 14 stycznia 2020r. odbyły się zajęcia, podczas których dzieci uczyły się korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Pierwszoklasiści w ramach stosowania się do zasad związanych z dbałością o wypożyczane zbiory biblioteczne zostali wyposażeni w pamiątkowe zakładki do książek, na których każde dziecko powinno się własnoręcznie podpisać. Ponadto dzieci otrzymały listy skierowane do rodziców, w których - w imieniu pani dyrektor szkoły - Jadwigi Pietrzykowskiej, wychowawczyni klasy - Marioli Bloch oraz bibliotekarzy szkolnych - zapraszamy do biblioteki również rodziców i zachęcamy do pojęcia wspólnego trudu podnoszenia poziomu techniki czytania oraz czytelnictwa wśród pierwszoklasistów. Podsumowanie wizyty w bibliotece stanowiła projekcja kreskówki pod tytułem. „Franklin i książka z biblioteki”. W trakcie spotkania odbył się też akt pasowania na czytelnika, podczas którego każdy z pierwszoklasistów otrzymał pamiątkowy medal.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej po ciekawe książki do czytania!
Krystyna Wyrębek i Monika Dąbkowska
[nauczyciele-bibliotekarze SP Piecki]
]
POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE🙃
Nasza szkoła włącza się w 28 finał WOŚP. Dlatego też w najbliższą środę, 8 stycznia zapraszamy na pizzę wykonaną przez naszych uczniów i nauczycieli. Całkowity dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE🙃.
Wigilia w klasie Ib
Jasełka 2019r.
- 6
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas V, którzy wraz z zespołem przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.
Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.
"Jasełka ze zwierzętami"
- 1
Jak co roku i tym razem społeczność szkolna i okoliczni mieszkańcy spotkali się podczas Jasełek, by wspólnie cieszyć się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W świąteczny nastrój wprowadziły zebranych kolędy i przedstawienie zatytułowane "Jasełka ze zwierzętami" w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów klasy I i III oraz symboliczne dzielenie się opłatkiem. Spotkanie uświetnił występ zespołu PEGAZ. Dziękujemy Panu Sołtysowi i Radzie Sołeckiej za słodkie upominki dla uczniów i nauczycieli.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY I A
- 1
Uczniowie z klasy Ia mają za sobą uroczystość pasowania na czytelników biblioteki szkolnej. Dziś spędziły w bibliotece trzy godziny lekcyjne, podczas których wdrażały się do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Pierwszoklasiści w ramach stosowania się do zasad związanych z dbałością o wypożyczane zbiory biblioteczne zostali wyposażeni w pamiątkowe zakładki do książek, na których każde dziecko powinno się własnoręcznie podpisać. Ponadto dzieci otrzymały listy skierowane do swoich rodziców, w których - w imieniu pani dyrektor szkoły - Jadwigi Pietrzykowskiej oraz bibliotekarzy szkolnych - zapraszamy do biblioteki również rodziców i zachęcamy do pojęcia wspólnego trudu podnoszenia poziomu techniki czytania oraz czytelnictwa wśród pierwszoklasistów. Podsumowanie wizyty w bibliotece stanowiło zaprezentowanie wystawy serii książek o Franklinie. Odbyła się też projekcja kreskówki pod takim samym tytułem, jak jedna z eksponowanych na wystawce książek, tj. „Franklin i książka z biblioteki”. Przygody tego bohatera literacko-filmowego obrazowały zasady właściwego zachowania w bibliotece oraz obchodzenia się z wypożyczanymi z biblioteki książkami. Spotkanie zakończyliśmy aktem pasowania na czytelnika, podczas którego każdy z pierwszoklasistów otrzymał pamiątkowy medal. Zapraszamy do biblioteki szkolnej po ciekawe książki do czytania! Informacja: Krystyna Wyrębek i Monika Dąbkowska /nauczyciele-bibliotekarze SP Piecki/
W oczekiwaniu na Boże Narodzenie.
- 1
11 grudnia w czytelni Miejskiego Domu Kultury "Zodiak" w Mrągowie odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Mazurskiego, podczas którego uczniowie szkół podstawowych w Pieckach i Nawiadach zaprezentowali inscenizację słowno - muzyczną w języku polskim i niemieckim pt. "W oczekiwaniu na Boże Narodzenie." Na spotkaniu nie zabrakło zaproszonych gości: Pani Przewodniczącej Stowarzyszenia „Bärentatze” Agnieszki Końpa, Pań Dyrektor szkół podstawowych w Pieckach i Nawiadach, Jadwigi Pietrzykowskiej i Anny Maciejewskiej - Grzywna oraz rodziców dzieci. Zaproszeni goście usłyszeli słowo Pastora Pawła Hause, biskupa Diecezji Mazurskiej dotyczące okresu adwentowego oraz Świąt Bożego Narodzenia.
"EDUKUJEMY - POMAGAMY"
W październiku tego roku Filialna Szkoła w Dłużcu przystąpiła po raz kolejny do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Zbiórki Zużytych Baterii. W ciągu dwóch miesięcy zebraliśmy już 17 kartonów, każdy po ok. 20 kilogramów. Najaktywniej zbierali: Wioletta Lis oraz Sandra i Robert Leszczyńscy. Ogromne gratulacje.To była pierwsza tura, którą przygotowaliśmy do odbioru przez firmę REBA Organizacja Odzysku S.A. Zbiórka dalej trwa!!!Organizator akcji Anna Zdanowska.
Od tygodnia na szkolnej świetlicy praca wre!
Od tygodnia na szkolnej świetlicy praca wre! Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny. Cała społeczność szkolna zaczyna wpadać w świąteczny trans. Uczniowie, nauczyciele i wychowawcy z wielkim zaangażowaniem tworzyli świąteczne ozdoby z szyszek, patyczków po lodach oraz kolorowych tasiemek. Dzięki wspaniałej współpracy uczniów uczestniczących w zajęciach świetlicowych powstały prawdziwe dzieła sztuki, którymi udekorowano szkolną choinkę. E.Dulna, A. Kamińska - Śledzik
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE
- 9
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE w szkole filialnej w Krutyni. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie.
Mistrzostwa Rejonu V w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt
Mistrzostwa Rejonu V w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Biała Piska - Igrzyska Młodzieży.Mistrzostwo i awans do Półfinału Mistrzostw Województwa.Drużyna w składzie:Oliwia Pazik, Julia Bzura, Maja Popławska, Ola Banach, Łucja Kulig, Hanna Kulig. Gratulujemy !!!
Andrzejki w Krutyni
- 19
Dzisiaj tj. 28.11.2019r. w naszej szkole odbyła się impreza pt. "Muffinkowe Andrzejki". Nasi uczniowie wraz z zaproszonymi uczniami ze szkoły w Dłużcu świetnie się bawili. Uczniowie tańczyli, rozwiązywali zagadki, wróżyli oraz degustowali wykonane przez uczniów i rodziców babeczki. Odbył się również konkurs na najciekawszy strój. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za wypieki oraz za pomoc podczas zabawy.
ZABAWA ANDRZEJKOWA
- 8
28 listopada odbyła się długo oczekiwana przez dzieci zabawa andrzejkowa przygotowana przez p.W.Koziatek. Nie mogło zabraknąć wróżb. Całą imprezę uświetniła fantastyczna muzyka. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.
„Bezpieczni za kółkiem”
- 11
26.11.2019r. na antenie Radia ZET została ogłoszona bardzo miła dla nas wiadomość. Nasza szkoła wygrała nagrodę pieniężną! A to wszystko za sprawą klasy Va. Dzieci wraz z rodzicami, wychowawcą i pomocą nauczyciela pracującą w tej klasie, przygotowały plakat reklamujący akcję Radia ZET: „Bezpieczni za kółkiem”. Ale to nie koniec emocji! Następnie w naszej szkole pojawili się goście z Radia Zet z nagrodą pieniężną na poprawę bezpieczeństwa i upominkami. Była to okazja do przypomnienia ważnych zasad bezpieczeństwa i udzielania pomocy przedmedycznej.
Czy szycie jest trudne?
- 4
Klasa III B przekonuje, że nie ... uczniowie wzięli (nie) po raz pierwszy do rąk igłę i nić. Za pomocą tych rzeczy wykonali pacynki. Okazało się, że niektóre dzieci z naszej klasy mają ogromne zdolności krawieckie i chętnie służyły pomocą innym. Po skończonej pracy przedstawiły krótkie opowiadanie pt. Głuchy telefon.
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
- 6
Dnia 22.11.2019r. uczniowie podczas zajęć świetlicowych obchodzili DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. Zajęcia prowadziła pani psycholog Bożena Nagórska, która przeczytała edukacyjną bajkę z morałem o życzliwości i wzajemnego szacunku. Następnie uczniowie dobrali się w pary i napisali kilka życzliwych słów do koleżanki, kolegi. Życzenia zostały odczytane i każdy w nagrodę dostał żółty balon jako symbol życzliwości.Justyna Skorupska i Anna Śledzik.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF !
- 2
W ramach obchodów 30 rocznicy Dnia Praw Dziecka w naszej szkole zostały przygotowane scenariusze lekcji nawiązujące do najważniejszego dokumentu stanowiącego prawa najmłodszych oraz nauka piosenki o prawach dziecka. W nawiązaniu do projektu UNICEF przygotowano gazetkę szkolną na temat Praw Dziecka. Oprócz tego w całej szkole dominował kolor niebieski. Wspólnie z miejscowym przedszkolem Słoneczny Zakątek odbył się niebieski przemarsz z niebieskimi balonami oraz tabliczkami głoszącymi prawa dziecka jako podsumowanie tego uroczystego dnia.
Archiwum Aktualności