• Aktualności

            • BEZPIECZNE FERIE 2020

            • „Bezpieczne ferie” – to temat spotkania strażaków Sekcji Wodnej Ochotniczej Straży Pożarnej z Rucianego – Nidy i członków klubu płetwonurków Mazury Diving z uczniami klasy Vb oraz uczestnikami świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach, które odbyło się 17 stycznia.

              Szczególną uwagę strażacy zwrócili na zasady bezpieczeństwa w okresie wypoczynku podczas ferii zimowych. Ratownicy przypomnieli zasady zachowania się przy akwenach wodnych oraz zasady alarmowania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia. Tegoroczna zima jest bardzo łagodna, nie ma śniegu i mrozu, ale strażacy profilaktycznie przedstawili uczniom przykładową akcję ratowniczą związaną z załamaniem się lodu na zbiorniku wodnym podkreślając jak niebezpieczne jest korzystanie z niedozwolonych miejsc na zamarzniętych akwenach. Poruszono najistotniejsze zasady spędzania bezpiecznie wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

              Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2020”.

            • PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW UCZNIÓW KLASY I "B"

            • Uczniowie z klasy I "b" mają za sobą uroczystość pasowania na czytelników biblioteki szkolnej. W dniu 14 stycznia 2020r. odbyły się zajęcia, podczas których dzieci uczyły się korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Pierwszoklasiści w ramach stosowania się do zasad związanych z dbałością o wypożyczane zbiory biblioteczne zostali wyposażeni w pamiątkowe zakładki do książek, na których każde dziecko powinno się własnoręcznie podpisać. Ponadto dzieci otrzymały listy skierowane do rodziców, w których - w imieniu pani dyrektor szkoły - Jadwigi Pietrzykowskiej, wychowawczyni klasy - Marioli Bloch oraz bibliotekarzy szkolnych - zapraszamy do biblioteki również rodziców i zachęcamy do pojęcia wspólnego trudu podnoszenia poziomu techniki czytania oraz czytelnictwa wśród pierwszoklasistów. Podsumowanie wizyty w bibliotece stanowiła projekcja kreskówki pod tytułem. „Franklin i książka z biblioteki”. W trakcie spotkania odbył się też akt pasowania na czytelnika, podczas którego każdy z pierwszoklasistów otrzymał pamiątkowy medal.

              Zapraszamy do biblioteki szkolnej po ciekawe książki do czytania!

               

              Krystyna Wyrębek i Monika Dąbkowska

              [nauczyciele-bibliotekarze SP Piecki]

              ]

               

            • POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE🙃

            • Nasza szkoła włącza się w 28 finał WOŚP. Dlatego też w najbliższą środę, 8 stycznia zapraszamy na pizzę wykonaną przez naszych uczniów i nauczycieli. Całkowity dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE🙃.

            • Jasełka 2019r.

            • Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

              W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas V, którzy wraz z zespołem przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

              Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

            • "Jasełka ze zwierzętami"

            • Jak co roku i tym razem społeczność szkolna i okoliczni mieszkańcy spotkali się podczas Jasełek, by wspólnie cieszyć się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W świąteczny nastrój wprowadziły zebranych kolędy i przedstawienie zatytułowane "Jasełka ze zwierzętami" w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów klasy I i III oraz symboliczne dzielenie się opłatkiem. Spotkanie uświetnił występ zespołu PEGAZ. Dziękujemy Panu Sołtysowi i Radzie Sołeckiej za słodkie upominki dla uczniów i nauczycieli.

            • PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY I A

            • Uczniowie z klasy Ia mają za sobą uroczystość pasowania na czytelników biblioteki szkolnej. Dziś spędziły w bibliotece trzy godziny lekcyjne, podczas których wdrażały się do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Pierwszoklasiści w ramach stosowania się do zasad związanych z dbałością o wypożyczane zbiory biblioteczne zostali wyposażeni w pamiątkowe zakładki do książek, na których każde dziecko powinno się własnoręcznie podpisać. Ponadto dzieci otrzymały listy skierowane do swoich rodziców, w których - w imieniu pani dyrektor szkoły - Jadwigi Pietrzykowskiej oraz bibliotekarzy szkolnych - zapraszamy do biblioteki również rodziców i zachęcamy do pojęcia wspólnego trudu podnoszenia poziomu techniki czytania oraz czytelnictwa wśród pierwszoklasistów. Podsumowanie wizyty w bibliotece stanowiło zaprezentowanie wystawy serii książek o Franklinie. Odbyła się też projekcja kreskówki pod takim samym tytułem, jak jedna z eksponowanych na wystawce książek, tj. „Franklin i książka z biblioteki”. Przygody tego bohatera literacko-filmowego obrazowały zasady właściwego zachowania w bibliotece oraz obchodzenia się z wypożyczanymi z biblioteki książkami. Spotkanie zakończyliśmy aktem pasowania na czytelnika, podczas którego każdy z pierwszoklasistów otrzymał pamiątkowy medal. Zapraszamy do biblioteki szkolnej po ciekawe książki do czytania! Informacja: Krystyna Wyrębek i Monika Dąbkowska /nauczyciele-bibliotekarze SP Piecki/

            • W oczekiwaniu na Boże Narodzenie.

            • 11 grudnia w czytelni Miejskiego Domu Kultury "Zodiak" w Mrągowie odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Mazurskiego, podczas którego uczniowie szkół podstawowych w Pieckach i Nawiadach zaprezentowali inscenizację słowno - muzyczną w języku polskim i niemieckim pt. "W oczekiwaniu na Boże Narodzenie." Na spotkaniu nie zabrakło zaproszonych gości: Pani Przewodniczącej Stowarzyszenia „Bärentatze” Agnieszki Końpa, Pań Dyrektor szkół podstawowych w Pieckach i Nawiadach, Jadwigi Pietrzykowskiej i Anny Maciejewskiej - Grzywna  oraz rodziców dzieci. Zaproszeni goście usłyszeli słowo Pastora Pawła Hause, biskupa Diecezji Mazurskiej dotyczące okresu adwentowego oraz Świąt Bożego Narodzenia.

            • "EDUKUJEMY - POMAGAMY"

            • W październiku tego roku Filialna Szkoła w Dłużcu przystąpiła po raz kolejny do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Zbiórki Zużytych Baterii. W ciągu dwóch miesięcy zebraliśmy już 17 kartonów, każdy po ok. 20 kilogramów. Najaktywniej zbierali: Wioletta Lis oraz Sandra i Robert Leszczyńscy. Ogromne gratulacje.To była pierwsza tura, którą przygotowaliśmy do odbioru przez firmę REBA Organizacja Odzysku S.A. Zbiórka dalej trwa!!!Organizator akcji Anna Zdanowska.

            • Od tygodnia na szkolnej świetlicy praca wre!

            • Od tygodnia na szkolnej świetlicy praca wre! Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny. Cała społeczność szkolna zaczyna wpadać w świąteczny trans. Uczniowie, nauczyciele i wychowawcy z wielkim zaangażowaniem tworzyli świąteczne ozdoby z szyszek, patyczków po lodach oraz kolorowych tasiemek. Dzięki wspaniałej współpracy uczniów uczestniczących w zajęciach świetlicowych powstały prawdziwe dzieła sztuki, którymi udekorowano szkolną choinkę. E.Dulna, A. Kamińska - Śledzik

            • Mistrzostwa Rejonu V w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt

            • Mistrzostwa Rejonu V w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Biała Piska - Igrzyska Młodzieży.Mistrzostwo i awans do Półfinału Mistrzostw Województwa.Drużyna w składzie:Oliwia Pazik, Julia Bzura, Maja Popławska, Ola Banach, Łucja Kulig, Hanna Kulig. Gratulujemy !!!

            • Andrzejki w Krutyni

            • Dzisiaj tj. 28.11.2019r. w naszej szkole odbyła się impreza pt. "Muffinkowe Andrzejki". Nasi uczniowie wraz z zaproszonymi uczniami ze szkoły w Dłużcu świetnie się bawili. Uczniowie tańczyli, rozwiązywali zagadki, wróżyli oraz degustowali wykonane przez uczniów i rodziców babeczki. Odbył się również konkurs na najciekawszy strój. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za wypieki oraz za pomoc podczas zabawy.

            • ZABAWA ANDRZEJKOWA

            • 28 listopada odbyła się długo oczekiwana przez dzieci zabawa andrzejkowa przygotowana przez p.W.Koziatek. Nie mogło zabraknąć wróżb. Całą imprezę uświetniła fantastyczna muzyka. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

            • „Bezpieczni za kółkiem”

            • 26.11.2019r. na antenie Radia ZET została ogłoszona bardzo miła dla nas wiadomość. Nasza szkoła wygrała nagrodę pieniężną! A to wszystko za sprawą klasy Va. Dzieci wraz z rodzicami, wychowawcą i pomocą nauczyciela pracującą w tej klasie, przygotowały plakat reklamujący akcję Radia ZET: „Bezpieczni za kółkiem”. Ale to nie koniec emocji! Następnie w naszej szkole pojawili się goście z Radia Zet z nagrodą pieniężną na poprawę bezpieczeństwa i upominkami. Była to okazja do przypomnienia ważnych zasad bezpieczeństwa i udzielania pomocy przedmedycznej.

            • Czy szycie jest trudne?

            • Klasa III B przekonuje, że nie ... uczniowie wzięli (nie) po raz pierwszy do rąk igłę i nić. Za pomocą tych rzeczy wykonali pacynki. Okazało się, że niektóre dzieci z naszej klasy mają ogromne zdolności krawieckie i chętnie służyły pomocą innym. Po skończonej pracy przedstawiły krótkie opowiadanie pt. Głuchy telefon.

            • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

            • Dnia 22.11.2019r. uczniowie podczas zajęć świetlicowych obchodzili DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. Zajęcia prowadziła pani psycholog Bożena Nagórska, która przeczytała edukacyjną bajkę z morałem o życzliwości i wzajemnego szacunku. Następnie uczniowie dobrali się w pary i napisali kilka życzliwych słów do koleżanki, kolegi. Życzenia zostały odczytane i każdy w nagrodę dostał żółty balon jako symbol życzliwości.Justyna Skorupska i Anna Śledzik.

            • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF !

            • W ramach obchodów 30 rocznicy Dnia Praw Dziecka w naszej szkole zostały przygotowane scenariusze lekcji nawiązujące do najważniejszego dokumentu stanowiącego prawa najmłodszych oraz nauka piosenki o prawach dziecka. W nawiązaniu do projektu UNICEF przygotowano gazetkę szkolną na temat Praw Dziecka. Oprócz tego w całej szkole dominował kolor niebieski. Wspólnie z miejscowym przedszkolem Słoneczny Zakątek odbył się  niebieski przemarsz z niebieskimi balonami oraz tabliczkami głoszącymi prawa dziecka jako podsumowanie tego uroczystego dnia.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach
      • (89) 742-10-12
      • ul. Zwycięstwa 23
        11-710 Piecki
        Poland
      • SPPiecki/SkrytkaESP
      • AE:PL-88261-45801-SJVUR-20
      • DYREKTOR - 797-606-795
        WICEDYREKTOR : 797-606-790
        PEDAGOG - 89-742-11-11
        PSYCHOLOG - 797-606-783
        BIBLIOTEKA - 89-742-11-61
        INTENDENT - 797 - 606 - 781
      • Godziny pracy pedagoga - Ewa Dulna
        PONIEDZIAŁEK 8.50-12.20
        WTOREK 7.15-10.45
        ŚRODA 9.15-14.15
        CZWARTEK 7.15-13.00
        PIĄTEK 10.20-14.20

        Pedagog specjalny- Magdalena Bzura
        Godziny pracy :
        PONIEDZIAŁEK 9.00-13.30
        WTOREK 10.20-12.00
        14.30-15.30
        ŚRODA 7.00-8.00
        9.00-11.00
        CZWARTEK 9.50-11.50
        12.35-13.35
        PIĄTEK 7.00-8.00
        9.00-10.30
      • Godziny pracy psychologa - Bożena Nagórska

        Poniedziałek 7.00-10.40
        Wtorek 11.50-16.20
        środa 11.50 - 16.10
        Czwartek 11.20 - 16.20
        Piątek 7.00 - 11.30
      • Waldemar Hypś
        adres e-mail: inspektor@cbi24.pl
      • FACEBOOK

        https://www.facebook.com/profile.php?id=100009297021254
    • Logowanie