14 i 15 listopada bibliotekę szkolną odwiedzili pierwszoklasiści. Zapoznali się z regulaminem i po raz pierwszy wypożyczyli książki. Otrzymali także listy mówiące o tym, jak ważne jest czytanie, które przekazali swoim rodzicom. Mamy nadzieję, że będą często korzystać z księgozbioru
Pasowanie na czytelnika
11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole
- 2
11 listopada o godz. 11:11 cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystości upamiętniającej 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Punktualnie o tej godzinie wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły odśpiewali wspólnie hymn państwowy, łącząc się w poczuciu dumy narodowej.
Po uroczystym odśpiewaniu hymnu odbył się apel, podczas którego uczniowie zaprezentowali program artystyczny poświęcony historii walki o niepodległość. Wiersze patriotyczne oraz pieśni żołnierskie przypomniały wszystkim o wytrwałości i ofiarności naszych przodków.
W przemówieniu Dyrektora szkoły podkreślono, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o tych wydarzeniach oraz budowanie wśród młodych ludzi szacunku do historii.
Uroczystość ta była lekcją patriotyzmu, która na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wspólne świętowanie było okazją do refleksji nad wartościami wolności, jedności i tożsamości narodowej.
11 Listopada to dzień, w którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną niepodległość!
11 Listopada to dzień, w którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną niepodległość! Ten dzień jest dobrą okazją, aby uwrażliwiać młode pokolenie na wartości, takie jak patriotyzm czy pamięć o bohaterach. Uczniowie klasy VI b jako reprezentanci społeczności szkolnej odwiedzili grób żołnierza- byłego ucznia naszej szkoły, poległego w misji pokojowej w Afganistanie. Udali się również pod pomnik upamiętniający wszystkich poległych w obronie wolności. W obydwóch miejscach zapalili znicze pamięci.
KONKURS O TYTUŁ NAJLEPIEJ CZYTAJĄCEGO CZWARTOKLASISTY
Już dwudziesty pierwszy raz w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania tekstów o tematyce ekologicznej. 29 października wzięło w nim udział sześć czwartoklasistek. Teksty były trudne, ale uczestniczki poradziły sobie znakomicie. Oto wyniki
I miejsce Maja IVa
II miejsce Hanna IVb i Marcelina IVb
III miejsce Wiktoria IVb
IV miejsce Karolina IVa i Amelia IVa
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Monika Dąbkowska
Monika Mazur
Zwycięzcy w konkursach czytelniczych
23 października zostały podsumowane dwa konkursy zorganizowane przez bibliotekę szkolną dla klas 1-3.
W Konkursie Literacko-Redakcyjnym "Co było dalej?" wzięli udział wszyscy obecni w szkole uczniowie klas III. Mieli za zadanie wyobrazić sobie i opisać przygody Marzenki, bohaterki książki "Niezwykłe przygody małej poszukiwaczki skarbów". Wszyscy dostali dyplomy za udział, a wyróżnionych i nagrodzonych zostało aż 12 osób.
I miejsce Laura IIIa
II miejsce Małgorzata IIIa
III miejsce Aleks IIIb i Oskar IIIa
IV miejsce Zuzanna IIIa
V miejsce Maja IIIa i Malwina IIIa
Wyróżnienia Mikołaj, Patrycja, Zofia, Alan i Alex z klasy IIIb
W Konkursie Plastycznym "Książki są piękne" udział wzięło dwanaścioro dzieci i wszyscy otrzymali nagrody lub upominki, a prace zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotecznej czytelni.
I miejsce Justyna IIb
II miejsce Jakub IIa
III miejsce Kornelia IIa
IV miejsce Liwia IIa
V miejsce Marcelina IIa
Wyróżnienia Szymon Ia, Szymon IIa, Hanna IIb, Kaja IIa
Udział wzięły i otrzymały upominki Lena IIa, Zuzia IIa i Kamilla IIb
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Monika Dąbkowska
Biblioteka Szkolna
Spektakle profilaktyczne
Dnia 24 października w szkole odbyły się spektakle profilaktyczne dla uczniów klas 0-3 oraz 4-8.
Dzieci z klas 0-3 obejrzały przedstawienie pt. "Galaktyczny przyjaciel", które poruszało tematy takie jak konsekwencje nadużywania substancji psychoaktywnych, zdrowy styl życia, relacje z rówieśnikami, ochrona środowiska oraz zdrowie psychiczne.
Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w spektaklu pt. "Pułapki sieci", omawiającym zagrożenia związane z narkotykami i alkoholem, zdrowie psychiczne, wpływ grupy rówieśniczej, uleganie trendom, trudności w podejmowaniu decyzji i niedojrzałość emocjonalną.
Oba spektakle spotkały się z pozytywnym odbiorem uczniów i wzbudziły duże zainteresowanie.
Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe
- 12
23 października w naszej szkole odbyły się Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe. Wydarzenie rozpoczęło się od rywalizacji najmłodszych uczestników z klas 1-3, którzy z wielkim zapałem pokonali wyznaczone trasy. Po nich do startu stanęli uczniowie klas 4-8, walcząc o najlepsze wyniki i miejsca na podium. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy pokazali swoje zaangażowanie i ducha sportowej rywalizacji. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!
Wycieczka integracyjna klas czwartych do Olsztyna.
W tym projekcja filmu "Dziki Robot" w Kinie Helios i zabawa w Parku Trampolin. Celem wycieczki było wspólne spędzenie czasu z rówieśnikami i nawiązanie koleżeńskich relacji.
Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie
- 12
21 października dzieci z grup przedszkolnych odwiedziły Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat mleka, wykonały mleczny eksperyment oraz uczestniczyły w warsztatach. Wycieczka była bardzo udana. To był emocjonujący dzień dla wszystkich.
TYDZIEŃ MEDIACJI
- 4
W dniach 14-18 października obchodziliśmy Tydzień Mediacji, który miał na celu promowanie alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów, takich jak mediacja. 17 października mediatorzy wraz z opiekunami przygotowali specjalną scenkę, która w przystępny sposób przybliżyła dzieciom ideę mediacji i jej zalety. Dodatkowo, każde z dzieci otrzymało ulotki promujące mediację, aby mogły lepiej zrozumieć, jak ważne jest rozwiązywanie sporów w sposób spokojny i konstruktywny.
Podczas tych obchodów mieliśmy także powód do dumy – uczennica naszej szkoły zdobyła I miejsce w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2024. Jej praca wyróżniła się kreatywnością i świetnym przekazem, promując ideę mediacji jako skutecznego sposobu rozwiązywania konfliktów. Gratulujemy sukcesu!
Przypominamy również, że jeśli ktoś czuje, iż potrzebuje pomocy w rozwiązaniu konfliktu, może zgłosić się do Klubu Mediatora, gdzie uzyska wsparcie i pomoc w znalezieniu wspólnego rozwiązania.
4o
BIBLIOTEKA GOŚCIŁA PRZEDSZKOLAKI
Październik to Miesiąc Bibliotek. Z tej okazji odwiedzili nas najmłodsi. Odbyło się zwiedzanie wypożyczalni i czytelni oraz głośne czytanie przygód psa Chrupka. Na koniec lista obecności w postaci pieczątki biblioteki.
Monika Dąbkowska
Dzień Edukacji Narodowej
Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej uczniowie zaprezentowali specjalny występ artystyczny, przygotowany z okazji święta nauczycieli. W trakcie uroczystości wyróżnieni pedagodzy otrzymali nagrody dyrektora za swoją pracę i zaangażowanie, a wspomniano również o istotnej roli pracowników niepedagogicznych w funkcjonowaniu szkoły. Całe wydarzenie przebiegło w miłej i uroczystej atmosferze, podkreślając wagę edukacji oraz pracy wszystkich pracowników szkoły.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 2024
- 3
W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania świętowaliśmy 3 października i brali w nim udział wszyscy obecni uczniowie klas I-III. Był on ściśle związany z tegoroczną akcją zakupu nowych książek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu nasi najmłodsi uczniowie mogą już teraz wypożyczać ponad dwieście nowości.
W związku z tym zostały ogłoszone dwa konkursy. Dla uczniów klas pierwszych i drugich konkurs plastyczny „Książki są piękne” oraz dla klas trzecich konkurs redakcyjno-literacki „Co było dalej?”. Szczegóły już wkrótce.
Serdecznie dziękujemy Paniom Monice Mazur i Magdalenie Bzura za piękne czytanie
Monika Dąbkowska
nauczyciel-bibliotekarz
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
- 49
Dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa w tym roku w bibliotece szkolnej pojawiło się ponad czterysta książek oraz nowe meble. Zapraszamy gorąco wszystkich uczniów klas 4-8 do zapoznania się z nowościami, które będzie można wypożyczać już 2 października.
Monika Dąbkowska
POMAGAMY
Pan Daniel Lewakowski, wykazując się wielkim sercem, odebrał dziś dary ze Szkoły Podstawowej w Pieckach, angażując się w pomoc dla potrzebujących. To piękny przykład współpracy i chęci niesienia pomocy, który pokazuje, jak wspólnie można zdziałać wiele dobrego. Serdecznie dziękuję Panu Danielowi, dzieciom i nauczycielom za wsparcie i zaangażowanie.
WARSZTATY PSZCZELARSKIE
- 1
W dniu 17 września w naszej szkole odbyły się warsztaty pszczelarskie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o pracy pszczelarza, znaczeniu pszczół dla ekosystemu oraz zobaczyć na żywo różne aspekty związane z hodowlą pszczół. Warsztaty były bardzo pouczające i dostarczyły wielu ciekawych informacji na temat tych niezwykłych owadów.
NARODOWE CZYTANIE 2024
- 4
12 września klasy szóste, siódme i ósme miały okazję wziąć udział w ogólnopolskiej akcji słuchania wybitnych dzieł polskiej literatury. Tym razem bohaterem wydarzenia był "Kordian" Juliusza Słowackiego, a właściwie jego fragment "O Janku, co psom szył buty". Przy okazji uczniowie mogli dowiedzieć się, jak dawniej wyglądała edukacja.
Gorąco dziękujemy wspaniałym lektorom Pani Lidii Grzebisz-Śnieżko i Panu Tomaszowi Żbikowskiemu za piękne czytanie.
Monika Dąbkowska
Biblioteka Szkoły Podstawowej w Pieckach
Bezpieczna droga do szkoły
W naszej szkole bezpieczeństwo uczniów jest priorytetem, dlatego regularnie organizujemy działania edukacyjne w tym zakresie. 13 września uczniowie klas 0-III, pod opieką swoich wychowawczyń, wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Celem wizyty było przypomnienie dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły. Policjanci szczegółowo omówili kluczowe zasady ruchu drogowego oraz zwrócili uwagę na znaczenie elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszych. Na koniec spotkania uczniowie klas pierwszych mieli okazję praktycznie zapoznać się z zasadami przechodzenia przez ulicę na przejściu dla pieszych. Serdecznie dziękujemy za to inspirujące spotkanie, które na pewno pozostanie w pamięci naszych uczniów.
7
UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
- 3
Dnia 2 września odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby wspólnie przywitać nowy rok szkolny. W trakcie ceremonii, Dyrektor szkoły wygłosił przemówienie, życząc wszystkim sukcesów oraz motywacji do nauki. Po oficjalnej części uczniowie udali się do swoich klas, gdzie spotkali się z wychowawcami.
Na nadchodzący rok szkolny życzymy wszystkim uczniom nieustającej ciekawości świata, wytrwałości w dążeniu do celów oraz wielu radości z odkrywania nowych rzeczy. Niech ten rok przyniesie Wam nie tylko dobre oceny, ale także satysfakcję z rozwoju i nowych przyjaźni. Powodzenia!
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025 odbędzie się 2 września 2024 r.
8:00 - Spotkanie z wychowawcami
8:15 - Msza św.
9:00 - Apel w sali gimnastycznej
9:30 - Spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych:
klasa 1A - sala 4D
klasa 1B - sala 1D
klasa 2A - sala 6D
klasa 2B - sala 3D
klasa 3A - sala 2D
klasa 3B - sala 5D
klasa 4A - sala 38B
klasa 4B - sala 4A
klasa 5A - sala 30B
klasa 5B - sala 27B
klasa 6A - sala 25B
klasa 6B - sala 32B
klasa 7A - sala 2A
klasa 7B - sala 28B
klasa 8A - sala 37B
klasa 8B - sala 33B
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie