• "PoczytajMy" to program edukacyjny, który wspiera czytelnictwo.

• "PoczytajMy" to program edukacyjny, który wspiera czytelnictwo. W ramach działań uczniowie klasy 5b i 6b regularnie będą przygotowywać audiobooki dla młodszych kolegów i koleżanek z klas 1 - 3. Akcja czytelnicza potrwa do końca maja br., a biorąca w niej udział młodzież w nietuzinkowy sposób pokaże swoim rówieśnikom, jak wciągające jest czytanie.

• Regulamin Zachowania się w Lesie.

• Klasa 4A na lekcji przyrody opracowała Regulamin zachowania się w lesie. Oto nasze prace plastyczne.

Teraz czeka nas wyjście do lasu.

Autorami zdjęć i prac są: Zbyszek, Roksana, Tomek, Wojtek, Damian, Ola, Paulina, Szymon, Anita, Gabrysia, Krzyś, Filip, Mateusz, Kornelia i Gabryś.

• #Pamiętamy po raz dziesiąty

•

Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Pamiętamy.

Anna Śledzik i Justyna Skorupska.

• Czytam sobie

• Klasa 1 B zakończyła projekt czytelniczy: Czytam sobie. Pierwsza klasa!

Uczniowie dzieki projektowi rozwinęli swoje umiejętności czytelnicze, a także poznali rolę książki w zdobywaniu wiedzy.

• II Regionalny Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczy klas III- etapy szkolne.

• Dnia 24.02.2021r. o godzinie 13.00 odbył się II Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczego klas III - etap szkolny.

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną w kraju konkurs odbył się online. Organizatorami konkursu byli: Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu.

Do etapu szkolnego zgłoszonych zostało 179 uczniów klas III z powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego. Test II Regionalnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego klas III rozwiązało w wymaganym czasie 30 minut 160 uczniów.

Uczniowie zakwalifikowani do kolejnego etapu:

Karina Jurek III a SP Piecki

Jeremi Burcz III a SP Piecki

Michalina Skok Filialna Szkoła w Dłużcu

Julia Pawluk Filiana Szkoła w Dłużcu

Gratulujemy !

• Dokarmiamy ptaki zimą.

• Jakiś czas temu przedszkolaki ze Szkoły Filialnej w Dłużcu , uczyły się o ptakach zimujących w Polsce. W celach utrwalenie nazw : gil,sikorka dzieci wykonały pięknie prace plastyczne. Nie zapomnieliśmy o potrzebie dokarmiania ptaków zimą.

• OGRÓD PRZYJAZNY MATCE ZIEMI - konkurs plastyczny.

• 39 uczniów naszej szkoły (35 z klas I - III i 4 z klas IV - VIII) oraz 9 dzieci ze szkoły filialnej w Dłużcu wzięło udział w konkursie plastycznym OGRÓD PRZYJAZNY MATCE ZIEMI, którego organizatorem był zespół Caritas.

Wyniki:

I m-ce Zapert Stanisław - IA

II m-ce Kaczmarczyk Leon - IB

III m-ce Kania Jessica - IIIC

IV m-ce Mazur Gabriela - IVA

wyróżnienia: Sztylc Marcel kl. Ib, Radoch Natalia kl. Ic, Narkun Wiktoria kl. IIa, Bijaczewski Aleksander kl. IIa, Brzostek Vanessa kl. IIa, Sztylc Wiktoria kl. IIb, Gemki Marysia kl. IIb, Matwiejczyk Sara kl. IIIa, Giers Daria kl. VIa, Zapert Gracjan kl. VIIc. Ze szkoły filialnej w Dłużcu wyróżnienia otrzymały: Skok Michalina, Brzózka Wiktor, Jabkowska Kornelia, Pawluk Julia, Kwiatkowska Klaudia. Pozostali uczniowie otrzymali upominki za udział.

Gratujemy wyników i czekamy na kolejne konkursy. Dziękujemy za cudowne nagrody, tym bardziej, że każda praca została doceniona.

• ,, Książka (dla) Przedszkolaka"

• Działania czytelnicze mające na celu przybliżenie dzieciom wartości książki oraz uczenie szacunku do niej. A to wszystko w ramach projektu ,, Książka (dla) Przedszkolaka".

• Zabawy na śniegu.

• Korzystając z uroków zimy przedszkolaki z Krutyni postanowiły pobawić się na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu jeżdżąc na sankach oraz rzucając się ścieżkami. Była super zabawa.

• Boże Narodzenie

• Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełnienia marzeń i okazywania sobie wzjajemnej miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia - przeszkolaki, uczniowie oraz nauczyciele ze Szkoły Filialnej w Krutyni.

• "Do stajenki".

• Czas Adwentu, to czas oczekiwania na na narodziny Pana Jezusa. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie szkoły filialnej w Krutyni, własnoręcznie wykonali postacie do szopki, scenografię i przygotowywali się do krótkich jasełek zatytułowanych " Do stajenki". Mamy nadzieję, że wprowadzi to nas wszystkich w świąteczny nastrój tych, jakże radosnych świąt.

• Uwaga!

• Uwaga!!! W trosce o ochronę Waszego zdrowia psychicznego w czasach panującej pandemii koronawirusa oraz z przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, a także utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, jeśli czujesz, że potrzebujesz rozmowy, istnieje możliwość uzyskania wsparcia poprzez kontakt z Dziecięcym Telefonem Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, jak również poprzez bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie https://brpd.gov.pl/sos-czat/.

• Ptasia stołówka.

• Uwaga, uwaga, zima zbliża się wielkimi krokami. Ptasia stołówka w Szkole Podstawowej w Pieckach już zaopatrzona w pokarm czeka na ptaki. Mimo nauczania zdalnego uczniowie klasy 1 B z wychowawca są już przygotowani do pomocy ptakom w okresie zimowym. Pierwsi przyjaciele ptaków z klasy 1 B wraz z rodzicami przygotowali karmniki i są gotowi do pomocy ptakom w okresie zimowym.

• Barbórka

• Dziś tj. 4. grudnia swoje święto obchodzą górnicy. Barborka, bo tak nazywa się dzień górnika, to tradycyjne święto górników.

Obchodzimy je w dzień imienin św. Barbary z Nikomedii - patronki górników.

Tego dnia oprócz górników swoje święto obchodzą również Barbary.

Wszystkim górnikom, Barbarom, Basiom, Basieńkom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Anna Śledzik i Bożena Nagórska.