Klasa II C włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Z tej okazji gościliśmy u siebie panią psycholog szkolną - Bożena Nagórska, która przedstawiła dzieciom prezentację multimedialną, zaproponowała wspólne zabawy i pracę plastyczną. Lekcja miała na celu integrację zespołu klasowego, budowanie pozytywnej samooceny uczniów oraz rozwijanie umiejętności wyrażania emocji, rozumienia pojęcia szacunku, przyjaźni i radości. Weronika Koziatek
Aktualności
DZIEŃ KROPKI - KLASA IIC
- 1
ZAJĘCIA INTEGRACYJNE KLASA 1A
- 2
„Witaj szkoło, witaj szkoło! Jak tu jasno, jak wesoło!” Tak dziś śpiewały pierwszaki z klasy I A podczas zajęć integracyjnych, które poprowadziła psycholog szkolna Bożena Nagórska. Zajęcia miały na celu zintegrowanie klasy oraz kształtowanie pozytywnych relacji koleżeńskich między uczniami. Zaproponowane zabawy bardzo podobały się dzieciom.
Dzień Marzyciela
10 września w świetlicy szkolnej gościliśmy panią psycholog szkolną Bożenę Nagórską, która z okazji przypadającego w środę Dnia Marzyciela poprowadziła z uczniami zajęcia. Na początku wyjaśniła, że marzenia są bardzo ważne w życiu każdego człowieka i nie należy o nich zapominać. Powiedziała, że marzenia przenoszą nas do świata wyobraźni i pomagają choć na chwilę zapomnieć o codzienności. Dodają nam wytrwałości, motywują do działania i osiągania wyznaczonych celów. Psycholog podkreśliła, że na marzenia nigdy nie jest za późno i że jeśli bardzo mocno się postaramy, to wiele z nich możemy spełnić. Przytoczyła uczniom cytat Walta Disneya „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”.
Uczniowie podczas zajęć świetlicowych na świeżym powietrzu wykonali pracę plastyczną
pt. „Drzewo naszych marzeń”. Bardzo dziękujemy za cenne rady i świetną zabawę!
Anna Kamińska i Magdalena Sztylc
Światowy Dzień Higieny Jamy Ustnej
Dnia 12 września, zgodnie z Kalendarzem Świąt Nietypowych, obchodzono "Światowy Dzień Higieny Jamy Ustnej". Uczniowie świetlicy szkolnej odwiedzili gabinet stomatologiczny. Pani dentystka udzieliła wskazówek jak dbać o higienę zębów oraz pokazała sprzęt stomatologiczny. Bardzo dziękujemy za przyjęcie i cenne wskazówki. Strach ma jednak wielkie oczy już się nie boimy gabinetu dentysty- stwierdzili uczniowie.
Anna Kamińska i Magdalena Sztylc.
Laureaci ogólnopolskiego konkursu Fundacji Przyrodniczej Pro Natura i Grupy Energa pt. Lecą boćki. Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Filialnej w Krutyni.
Integracja klasy 1b.
Zabawy na powietrzu integrujące zespół klasowy - klasa 1b. Zajęcia poprowadziła psycholog szkolny Bożena Nagórska. Dziękujemy
NARODOWE CZYTANIE 2021
Uczniowie klasy VIII c na lekcji o Gabrieli Zapolskiej i jej dziele "Moralność pani Dulskiej" w bibliotece szkolnej. Lekcję prowadziła pani Monika Dąbrowska - polonistka i nauczyciel-bibliotekarz.
1 września - co to za święto?
Tego dnia przypada Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej, największej wojny zapisanej na kartach historii. Rozpoczęcie wojny nastąpiło wraz z atakiem Niemiec na Polskę. Pierwsze strzały padły z morza, o godzinie o 4:45, wystrzelone przez pancernik Schleswig-Holstein na Westerplatte. Polscy żołnierze odpierali natarcie przez 7 dni. Anglia i Francja wypowiedziały wojnę III Rzeszy 3 września.
1 września - co obchodzimy?
Tego dnia obchodzimy nie tylko Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej. Są to również:
-Pierwszy Dzień Szkoły
-Dzień Weterana
Dziś rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny... cieszmy się... w 1939 roku niestety nie rozpoczęto...
Drodzy Uczniowie, z okazji nowego roku szkolnego życzymy Wam samych dobrych ocen w librusie. Uczcie się w"deche", żebyśmy mieli z Was pociechę.
REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach
Podstawa prawna:
1. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U. z 2004 r. Nr 256 poz.
2572 ze zm.).
§ 1
Postanowienia ogólne:
- Stołówka jest miejscem spożywania posiłków przygotowanych przez pracowników kuchni szkolnej dla osób uprawnionych do korzystania z nich.
- Posiłki wydawane są w czasie trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych podczas przerw:
- 10. 25 - 10. 45 klasy I-III i IV
- 11. 30 - 11. 50 klasy V-VIII
- 12. 35 - 12. 45 "dojadki"
- Stołówka szkolna przygotowuje posiłki obiadowe dla Samorządowego Przedszkola i Klubu Dziecięcego w Pieckach. Osoba odpowiedzialna powinna poinformować stołówkę szkolną do godziny 8.30 o stanie ilościowym dzieci. Obiad odbierany jest o godzinie 11.00 w specjalnych termoizolacyjnych pojemnikach.
- Postanowienia niniejszego regulaminu, aktualny jadłospis, ogłoszenia dotyczące stołówki szkolnej podane są do wiadomości zainteresowanych wywieszone są na tablicy informacyjnej przy stołówce.
§ 2
Uprawnienia do korzystania z posiłków:
Do korzystania z posiłków w stołówce szkolnej uprawnieni są:
1) uczniowie szkoły wnoszący opłaty indywidualne,
2) uczniowie szkoły, których dożywianie jest finansowane na podstawie decyzji GOPS Piecki,
3) pracownicy zatrudnieni w kuchni i stołówce szkolnej,
4) nauczyciele wnoszący opłaty indywidualne za zgodą dyrektora szkoły.
§ 3
Ustalanie wysokości opłat za posiłki:
- Ustalone wysokości opłat za posiłki w stołówce szkolnej:
1) opłata od ucznia za jeden posiłek obiadowy, 2-daniowy- tj. 5,50 zł. od 01.09.2021r
2) opłata od nauczyciela lub innej osoby uprawionej za jeden posiłek obiadowy, 2-daniowy - 8zł. (ceny od 01.09.2021r.).
- Wysokość opłaty za posiłki w stołówce szkolnej określa dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę.
- Opłaty za korzystanie przez ucznia z posiłków w stołówce szkolnej ustalane są w wysokości kosztów produktów ("wsadu do kotła") wykorzystanych do przygotowania posiłku.
- W sytuacjach wzrostu kosztu produktów w trakcie roku szkolnego dopuszcza się możliwość zmiany odpłatności, po poinformowaniu korzystających ze stołówki z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.
§ 4
Wnoszenie opłat za posiłki:
- Opłat za obiady dokonuje się :
Klasy IV - VIII - sekretariat szkoły podstawowej
Klasy I - III - wychowawcy klas
- Opłatę wnosi się za cały miesiąc z góry, w pierwszym pełnym tygodniu korzystania z dożywiania.
- Niewniesienie opłaty w ustalonym terminie powoduje skreślenie z listy korzystających ze stołówki.
- Rezygnacja z obiadów może nastąpić po zgłoszeniu tej decyzji na 3 dni przed rozpoczęciem następnego miesiąca, w którym uczeń nie będzie jadł obiadów. Zgłoszenie może dokonać rodzic osobiście lub telefonicznie w sekretariacie.
- Szkoła nie prowadzi odpisów za wyżywienie. W przypadku nieobecności ucznia z powodu choroby lub innych zdarzeń losowych po wcześniejszym zgłoszeniu (sekretariat lub stołówka szkolna) danego dnia (do godziny 9.00) obiad można odebrać na stołówce do godz. 12.00 przez rodzica, opiekuna. Stołówka szkolna posiada odpowiednie pojemniki do żywności.
- W przypadku wyjazdów, wycieczek szkolnych uwzględnia się powiadomienie przez organizatorów nieobecność uczniów (żywionych) co najmniej tydzień przez planowanym wyjazdem. Dla uczniów przygotowany jest prowiant, w wysokości równej stawce dziennej wyżywienia czyli 5,50zł.
- Do 5 dnia następnego miesiąca (nie dotyczy czerwca i grudnia) sekretarz szkoły zgodnie z pokwitowaniami za wyżywienie wpłaca pieniądze na konto bankowe Banku Spółdzielczego w Pieckach nr. Rachunku: 94 9364 0000 2006 0033 7874 0001.
- Do 5 dnia następnego miesiąca (nie dotyczy czerwca i grudnia) miesiąca do księgowości ZOPO Piecki sekretarz szkoły przekazuje rozliczenie dożywiania płatnego oraz specyfikację obciążeniową dla GOPS Piecki.
§ 5
Zasady zachowania na stołówce
- Osobom, które nie korzystają ze stołówki szkolnej, zakazuje się wchodzenia do niej.
- Uczeń zobowiązany jest przed posiłkiem umyć ręce i przestrzegać regulaminu stołówki dotyczącego przepisów BHP.
- W stołówce obowiązuje cisza.
- Podczas spożywania posiłków obowiązują zasady kulturalnego zachowania.
- Naczynia po spożyciu posiłku powinny być odstawione w wyznaczonym miejscu.
- Za szkody spowodowane w stołówce odpowiada uczeń, a finansowo jego rodzice.
- W przypadku nierespektowania wyżej wymienionych zasad zachowania poinformowany zostanie wychowawca klasy i za jego pośrednictwem rodzice ucznia.
- Za rażące naruszenie regulaminu stołówki uczeń może zostać skreślony z listy korzystających z obiadów w stołówce szkolnej.
§ 6
Postanowienia końcowe
- O wszystkich sprawach związanych z organizacją pracy stołówki decyduje dyrektor Szkoły Podstawowej w Pieckach.
- Wszelkich zmian w niniejszym regulaminie dokonuje dyrektor w postaci pisemnego aneksu.
- Regulamin oraz wszystkie jego zmiany podawane są do publicznej wiadomości w sposób przyjęty przez szkołę.
- Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 września 2021r.
Wytyczne dla szkół od 1 września 2021 r.
Organizacja zajęć:
1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na niego obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej.
2. Rekomenduje się, o ile to możliwe, ograniczenie korzystania z transportu publicznego na rzecz pojazdów prywatnych, przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (rower, hulajnoga).
3. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na nich obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
4. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do budynku szkoły lub na teren szkoły, zachowując zasady: a. 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi, b. dystans od pracowników szkoły lub kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m, c. opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących zasad związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli, m.in. stosować środki ochronne w postaci maseczek oraz dezynfekować ręce lub użyć rękawiczek jednorazowych.
5. Rodzice mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu.
6. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności), należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
7. Bezwzględnie obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
8. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp.
9. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu.
10. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.
1 września 2021 roku (środa)
1. 8.00 - spotkanie z wychowawcami w salach;
2. 8.15 - uroczysta msza święta;
3. 9.00 - apel w sali gimnastycznej - tylko klasy pierwsze i czwarte; pozostałe klasy z wychowawcami w salach;
Przydział sal:
1A - 1D (białe drzwi)
1B - 4D (białe drzwi)
II A - 3D (białe drzwi)
II B - 6D (białe drzwi)
II C - 6A (główne wejście)
III A - 5D (białe drzwi)
III B - 2D (białe drzwi)
IV A - 2A (główne wejście)
IV B - 1A (główne wejście)
V A - 30B (niebieskie drzwi)
V B - 33B (niebieskie drzwi)
VI A - 4A (główne wejście)
VI B - 32B (niebieskie drzwi)
VII A - 5A (główne wejście)
VII B - 38B (niebieskie drzwi)
VII C - 3A (główne wejście)
VIII A - 35B (niebieskie drzwi)
VIII B - 27B (niebieskie drzwi)
VIII C - 25B (niebieskie drzwi)
VIII D - 37B (niebieskie drzwi)
Pracownicze Plany Kapitałowe
Niech żyją wakacje, hura, hura, hura!!!
- 25
Zakończenie roku szkolnego 2020/21 tradycyjnie rozpoczęło się mszą świętą. Następnie, uroczystym apelem pożegnano klasy trzecie, które częścią artystyczną zakończyły pierwszy etap edukacji. Kolejnym punktem dnia, było pożegnanie klas ósmych. Uczniowie po 8 letniej nauce w Szkole Podstawowej im Karola Wojtyły w Pieckach ostatni raz stanęli do apelu, na którym wręczono nagrody tym, którzy na to zasłużyli. Nie obyło się bez wspomnień, wzruszeń i łez.
KWIATOWE INSPIRACJE
- 9
„Jeśli spojrzysz we właściwy sposób, zobaczysz, że cały świat jest ogrodem” F.H. Burnett
15.06.2021r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły mieli możliwość wzięcia udziału w „Kwiatowych Inspiracjach”. Z wielkim zaangażowaniem pracowali i bawili na warsztatach edukacyjnych, plastycznych, grach i zabawach. Mogli również odrobinę poczuć się jak strażak: udzielić pierwszej pomocy i ugasić pożar. Dziękujemy!
W siedzibie MPK w Krutyni.
- 4
W dniu 10.06.2021r. klasa II a - Filia w Krutyni odwiedziła siedzibę MPK w Krutyni. Przewodnikiem zwiedzania była nasza koleżanka Ala. Oglądaliśmy małe bocianki, lecznicę dla zwierząt, muzeum przyrodnicze. Wycieczka była ciekawa i pouczająca.
Obserwowaliśmy też zaćmienie słońca. Było to ciekawe doznanie.
2 czerwca - Dzień Sportu.
- 5
Wizyta w Mini Zoo.
2 czerwca 2021r - bardzo aktywnie i pozytywnie - nasza wizyta w Mini Zoo.
Dzieci z oddziału przedszkolnego w Dłużcu i Krutyni.
Zajęcia z pracownikiem Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
W piątek 28 maja uczniowie klasy II Filii w Krutyni uczestniczyli w zajęciach z pracownikiem Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Zajęcia były częścią cyklu „Ziarna, pestki, orzechy”, realizowanego od września. Na jesiennych zajęciach uczniowie poznawali nasiona występujące w naszym otoczeniu. Dzisiejsze zajęcia były poświęcone kwitnącym kwiatom i procesom prowadzącym do powstania nasion i owoców. Uczniowie poznali budowę kwiatu, oglądali ich wnętrze pod binokularem i rozpoznawali poszczególne elementy. Na koniec założyli doświadczenie mające na celu zbadanie wpływu wody na proces kiełkowania nasion fasoli.
II Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy dla klas III
Z przyjemnością informujemy, że w drugim etapie II Regionalnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego klas 3 szkół podstawowych brało udział 4 uczniów naszej szkoły:
- Jeremi Burcz,
- Karina Jurek,
- Pawluk Julia,
- Skok Michalina.
W konkursie udział wzięło 179 uczniów z klas 3 powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego.
Wszyscy uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu regionalnego (50 osób) otrzymują dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Gratulujemy!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie