• MATEMATYKA PO ANGIELSKU

• 27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Baranowie odbył się międzyszkolny konkurs Matematyka po angielsku. Naszą szkołę reprezentowali Róża Kurczewska i Igor Maćkiewicz z klasy 8c, którzy zdobyli najwięcej punktów podczas etapu szkolnego. Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego i matematyki wśród uczniów Poziom wiedzy wszystkich uczestników był wysoki.Udział w konkursie z pewnością zmotywuje uczniów do dalszej pracy i podnoszenie swoich umiejętności matematycznych i językowych.

• DZIEŃ ZIEMI

• W naszej szkole z okazji Dnia Ziemi odbył się pokaz "Mody ekologicznej". Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, udowadniając, że można wykorzystać niepotrzebne odpady i stworzyć niepowtarzalne kreacje.

Dzieci uczestniczyły w pogadankach na temat dbałości o zieleń i otaczające nas tereny. Dzięki temu rozwijały swoją świadomość, że czyste otoczenie ma wpływ na zdrowie i samopoczucie każdego człowieka. Tegoroczne działania uświadomiły wszystkim, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.

Wszystkie klasy wybrałaby się na sprzątanie bliskiej okolicy.

• "Łączy nas pamięć".

• "Łączy nas pamięć" to hasło akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Od wielu lat w okolicach 19 kwietnia pamiętamy o heroicznej walce powstańców i w naszej szkole rozdajemy papierowe żonkile-symbol akcji. W tym roku 20 kwietnia dodatkowo uczniowie klas:piątych, szóstych i siódmych, ósmych obejrzeli dwa filmy edukacyjne:"Muranów-dzielnica północna"(7-8) i "Będę pisać".Wysłuchali również fragmentów książki Marka Edelmana pt. :" I była miłość w getcie".Całe spotkanie zwieńczyła dyskusja na temat, dlaczego należy pamiętać o takich wydarzeniach. Uczniowie z zadumą oglądali filmy i z dużym zaangażowaniem wypowiadali się na ich temat. Ta akcja w naszej szkole uświadomiła, jak ważne dla historii naszego kraju jest, aby "łączyła nas pamięć". Organizatorzy:Katarzyna Mohr, Monika Mazur, Tomasz Żbikowski

• KOMUNIKAT

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach informuje, że wszyscy kandydaci zgłoszeni w rekrutacji 2022/2023 do klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolengo zostali przyjęci.

Jednocześnie proszę o dostarczenie pisemnego oświadczenia woli przyjęcia dostępnego w zakładce rekrutacja 2022/2023 do sekretariatu Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach do 25 kwietnia 2022r.

• Dbam o zdrowie i higienę.

• Obchody Dnia Zdrowia poprzedził konkurs plastyczny pt. "Dbam o zdrowie i higienę " zorganizowany przez wychowawców świetlicy. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!. W Dniu Zdrowia 7 kwietnia, uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom Służby Zdrowia, naszym lekarzom i pielęgniarkom. Promując zdrowie żywienie nasi uczniowie wykonali piramidę zdrowego żywienia oraz przygotowali zdrowe i smaczne koktajle owocowe.

A. Kamińska, J. Skorupska.

• CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

• Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Krutyni zakończyły realizację projektu pt. CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS.

Oto fotorelacja z przebiegu zajęć i piosenka,  która  towarzyszyła nam w ostatnim czasie.

• Dzień bez plecaka, czyli "no backpack day".

• Pomysł zrodził się w Stanach Zjednoczonych, ale bardzo szybko pomysł ten został przechwycony przez polskie szkoły. Również i w naszej szkole dzisiejszego dnia 01. kwietnia uczniowie przybyli do szkoły bez plecaków, ale z … .

Jakie przedmioty wybrali do transportu swoich rzeczy szkolnych? W co włożyli zeszyty i książki? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dzisiejszego dnia uczniowie wykazali się wielką kreatywnością, oryginalnością i pomysłowością, a przy okazji bardzo dobrze się bawili.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach.

• MOTYLE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• W dniu 29 marca 2022 r. w bibliotece szkolnej gościliśmy dzieci z grupy MOTYLE wraz panią Marię Gryczon z Przedszkola Samorządowego "Słoneczny Zakątek" w Pieckach.

Przedszkolaki obejrzały zbiory w wypożyczalni biblioteki. Szczególnie zainteresowały się zgromadzonymi audiobookami. Następnie w czytelni odbył się konkurs „Jaka to bajka?” Uczestnicy, za swoją doskonałą znajomość baśni, zostali uhonorowani pamiątkowym dyplomem oraz otrzymali karty pracy z baśniowymi kolorowankami. Był też czas na wspólne obejrzenie filmu animowanego pod tytułem "Kajtek bibliotekarzem". Dzięki temu dzieci miały okazję podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat: Jak szanować książki?

Spotkanie zakończyło głośne czytanie książki Wojciecha Widłaka "Historia ponurego zamku".

Dziękujemy za miłą wizytę  i przepiękne laurki, które otrzymaliśmy w podziękowaniu

Krystyną Wyrębek i Monika Dąbkowska

nauczyciele-bibliotekarze SP Piecki