• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 29 września 2022r. w Szkole Podstawowej im. K. Wojtyły w Pieckach w klasach I-VIII czytaliśmy z okazji OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA.

Dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz uczniom z klas I-III czytali: wicedyrektorzy - Teresa Grzywacz i Tomasz Żbikowski oraz panie bibliotekarki - Monika Dąbkowska i Krystyna Wyrębek.

Podczas tego spotkania przypomnieliśmy o twórczości dwóch autorek książek dla dzieci: Janiny Porazińskiej oraz Marii Konopnickiej, która jest patronką roku 2022.

Maria Konopnicka napisała baśń "O krasnoludkach i o sierotce Marysi" i między innymi fragmenty tej książki zostały dziś odczytane. Szczególnie zależało nam, by poszukać odpowiedzi na pytania:

• Jak wyglądają krasnoludki?

• Gdzie mieszkają krasnoludki?

• Czym się zajmują krasnoludki?

• Komu i dlaczego pomagają krasnoludki?

• Jakie imiona noszą krasnoludki?

• W czym mogłyby pomagać dzieciom krasnoludki?

• Co dzieci mogłyby robić wspólnie z zaprzyjaźnionymi krasnoludkami w czasie wolnym?

W tych poszukiwaniach wiedzy o krasnoludkach pomagali nam też uczniowie. Cathelin z klasy VIIb przygotowała rysunek młodego krasnoludka, a Szymon z klasy IIIa odczytał krótki tekst o miejscach, w których mieszkają krasnoludki.

Na zakończenie spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny "MÓJ PRZYJACIEL KRASNOLUDEK", w którym mogą wziąć udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich.

Tegoroczną akcję promocji czytania w klasach IV-VIII przeprowadziły panie polonistki: Maria Grygo, Lidia Grzebisz-Śnieżko, Monika Dąbkowska, Monika Mazur i Lucyna Załęska-Gabryszak.

Uczniom dziękujemy za zaangażowanie i niezmiennie zapraszamy do biblioteki po ciekawe książki.

Monika Dąbkowska, Krystyna Wyrębek

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 0B

• Odwiedziny Pani Kasi, która śpiewała i grała na gitarze. Były eksperymenty, a na zakończenie wręczenie dyplomów Super Przedszkolakom.

• Pierwszy dzień w pracowni kulinarnej.

• Dzisiaj pierwszy raz gotowaliśmy w naszej pracowni kulinarnej. Od razu poczuliśmy przyjemny klimat smaku i aromatu. Ruszamy w naszą szkolną podróż z gotowaniem. Będzie się działo.

• BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

• W dniu 07.09.2022r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci z klas 1-3 z Panami dzielnicowymi –asp.sztab. Dariuszem Dzierlatką orazPanem asp.Adamem Żebrowskim. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”.

Panowie policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni. Podkreślili także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa.

Uczniowie klas pierwszych wraz z Panami policjantami wybrali się praktykować przypomniane zasady przechodzenia przez jezdnię.

Takie spotkania w naszej szkole odbywają się od wielu lat.

Dziękujemy.

• NARODOWE CZYTANIE 2022

w Szkole Podstawowej im. K. Wojtyły w Pieckach

"Ballady i romanse" Adama Mickiewicza

W dniach 5 i 6 września 2022 r. w czytelni biblioteki szkolnej grupy uczniów ze wszystkich klas drugich, trzecich, czwartych, piątych, szóstych oraz klas 7b i 8b wraz z nauczycielami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji NARODOWEGO CZYTANIA 2022 - "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Było to łącznie ponad 270 osób.

Uczniowie klasy 8b wysłuchali interpretacji ballady "Świtezianka" Adama Mickiewicza w wykonaniu dyrekcji naszej szkoły. Czytali: pani dyrektor Jadwiga Pietrzykowska oraz wicedyrektorzy Teresa Grzywacz i Tomasz Żbikowski przy narracyjnym wsparciu bibliotekarki - Moniki Dąbkowskiej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych kameralnych spotkań za wspólne czytanie.

BALLADY_I_ROMANSE_prezentacja_2022.pdf

Krystyna Wyrębek i Monika Dąbkowska