• Aktualności

            • Bajka "Smok życzeń".

            • Nastoletni Din tęskni za koleżanką z dzieciństwa. Pewnego dnia spotyka spełniającego życzenia smoka, który pokazuje mu możliwości, jakie daje magia. 

              Bajka pełna magii wszystkich oczarowała. 

            • Podsumowanie akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".

            • Serdecznie dziękujemy za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzonej w naszej szkole. 

              Zebraliśmy:- 1180 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i otrzymaliśmy bon w wysokości 177 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe - 3 piłki.

            • WYSTAWA MALARSTWA „Teresa Wyrębek – kwiaty i pejzaże mazurskie”

            • W dniach od 14 do 18 lutego 2022r. w czytelni Biblioteki Szkoły Podstawowej im. K. Wojtyły w Pieckach można było oglądać wystawę malarstwa „TERESA WYRĘBEK – KWIATY I PEJZAŻE MAZURSKIE”. Ekspozycji trzydziestu płócien olejnych, wcześniej nie pokazywanych szerszej publiczności, towarzyszyła prezentacja fotograficzna, na którą złożyły się 54 obrazy z bogatego dorobku Teresy Wyrębek liczącego ponad 300 prac.

              Pani Teresa Wyrębek (ur. 18.05.1940r. – zm. 23.01.2021r.) była nauczycielką plastyki i techniki w Szkole Podstawowej w Pieckach w latach 1962-1991. Malowaniem zajęła się dla przyjemności po przejściu na emeryturę.

              Teresa_Wyrebek_(pdf.io).pdf

              Wystawę odwiedziło ponad 200 osób.

               

              Dziękujemy !

               

              Krystyna Wyrębek i Monika Dąbkowska

              nauczyciele- bibliotekarze

            • LemOn podsumowanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego

            • LemOn

              podsumowanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego

               

              Marceli, uczeń klasy 8b z naszej szkoły, z sukcesem zrealizował zadania OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO LemOn 👍🙂

               

              W ramach obchodów Roku Stanisława Lema Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprosiła do wspólnego działania uczniów starszych klas szkół podstawowych z terenu całej Polski.

              Projekt edukacyjny LemOn skierowany był do nauczycieli języka polskiego, bibliotekarzy, uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz wszystkich osób zainteresowanych jego tematyką. Działania projektowe związane z popularyzacją sylwetki pisarza trwały od września 2021 r. do stycznia 2022 r. Przygotowane aktywności był rodzajem zabawy wykorzystującym m.in. narzędzie webowe Genial.ly. Składał się z 25, ułożonych alfabetycznie, zadań o różnym stopniu trudności, w których uczestnicy poznawali ciekawostki o życiu i twórczości jednego z Patronów Roku 2021, a następnie wykonywali aktywności przypisane każdej literce. Ilość osób biorących udział w projekcie zależała od indywidualnej decyzji nauczyciela – mogła to być cała klasa lub wybrani uczniowie. Minimalna liczba zadań, które należało rozwiązać w ramach uczestnictwa w akcji wynosiła 13 – co miało związek z feralną datą lemowskich urodzin.

              Krótkie podsumowanie działań.

              Do projektu edukacyjnego LemOn zgłosiły się pierwotnie 44 szkoły z całego kraju, ostatecznie sprawozdanie z podjętych aktywności przysłało 29 placówek.

              Istotą proponowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM w Gorzowie Wielkopolskim zadań, oprócz wspomnianej już popularyzacji wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Lema, były także:

              • promowanie czytelnictwa,
              • kształtowanie umiejętności wyszukiwania, selekcjonowania i przetwarzania informacji,
              • pobudzanie kreatywności i samodzielności myślenia.

              Młodzież poznała nie tylko sylwetkę jubilata, ale także dowiedziała się, z kim się przyjaźnił, gdzie mieszkał lub co lubił robić w czasie wolnym. Szukając informacji o Lemie, uczniowie odkrywali niejako przy okazji tytuły tomików wierszy Baczyńskiego czy Różewicza, sami docierali do informacji, których zwykle raczej nie słyszą od nauczycieli, np. dowiedzieli się, że Nabokov był znawcą motyli, Hemingway bardzo lubił mocne trunki, a Julian Tuwim – kolekcjonował książki o nietypowej tematyce (np. o pchłach, szczurach, pijaństwie).

            • WYNIKI KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

            • WYNIKI KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

              o tytuł:

              1. CZYTAJĄCEGO CZWARTOKLASISTY  Szkoły Podstawowej im. K. Wojtyły w Pieckach w roku szkolnym 2021/2022”

              POD HASŁEM: „ZOSTAŃ EKOLOGIEM NA SWOIM PODWÓRKU – DLACZEGO POWINNIŚMY UŻYWAĆ OPAKOWAŃ PŁÓCIENNYCH I PAPIEROWYCH?”

              Edycja X V I I I

              W dniu 15 lutego 2022 roku w Bibliotece SP w Pieckach
              odbył się finał szkolnego dwuetapowego konkursu pięknego czytania.

              Teksy czytane przez uczestników konkursu dotyczyły rodzajów odpadów wytwarzanych przez ludzi, ich ilości i negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz segregacji i recyklingu śmieci. W pierwszym etapie, klasowym, wzięło udział 45 uczniów klas czwartych. W drodze eliminacji klasowych wyłonionych zostało sześcioro finalistów: Oliwia Cioch IV a, Małgorzata Mieszała IV a, Aleksander Wyrzykowski IV a, Sara Matwiejczyk IV b, Aleksandra Polewaczyk IV b, Michalina Skok IV b.

              1. RYWALIZACJI FINAŁOWEJ
                1.   MIEJSCE     Michalina Skok V b
                2. II  MIEJSCE     Oliwia Cioch IV a
                3. III MIEJECE     Aleksandra Polewaczyk IV b

               

              Uczestnicy rywalizacji finałowej otrzymali w nagrodę: pamiątkowe odznaki i dyplomy, płócienne torby z logo gminy Piecki oraz książki ufundowane przez od Radę Rodziców SP Piecki.

               

              Gratulujemy !

              Informacja: Krystyna Wyrębek i Monika Dąbkowska

               

            • CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

            • Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Krytyni rozpoczęły nowy projekt pt. "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS". Za nim przystąpiły do zajęć wybrały się na krótki spacer po najbliższej okolicy aby zaobserwować różne rodzaje dymów. Po powrocie obejrzały krótką prezentację multimedialną pt. Co dymi? Co truje? oraz narysowały różne rodzaje dymów.

              Niebawem kolejne zajęcia z projektu 🙂

            • WYCIECZKA DO LASU

            • W pierwszy dzień ferii uczniowie Szkoły Podstawowej w Pieckach uczestniczyli w pieszej wycieczce do lasu, której przewodnikiem był Pan Adam CISOWSKI, pracownik Nadleśnictwa w Strzałowie. Były zabawy na śniegu, budowanie szałasów, lepienie bałwanów, dokarmianie ptaków i zabawy śnieżkami. Pan Adam opowiadał o życiu zwierząt zimą w lesie. Przy ognisku, wesołej rozmowie i cieplej herbacie wszyscy świetnie się bawili i aż szkoda było wracać do domu. Ale jak to powiedział jeden z uczestników: "Niech żałują ci, którzy siedzą przy komputerach zamiast cieszyć sie zimą". Organizatorzy wycieczki Panie: Justyna Skorupska, Anna Kamińska i Lidia Śnieżko, w imieniu uczestniczących w wycieczce dzieci, serdecznie dziękują Panu Adamowi Cisowskiemu i życzą dużo zdrowia i radości z wykonwanej pracy, licząc na dalszą współpracę i świetną zabawę.

            • EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE

            • Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Krutyni wykonały styczniowe zadanie z projektu Ekokulturalne Przedszkole. Pożeracz nakrętek gotowy.

            • DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

            • W związku z Dniem Kubusia Puchatka, który przypada na 18 stycznia gościem na zajęciach świetlicowych była Pani Krystyna Wyrębek- bibliotekarz szkolny. Pani Krysia przybliżyła postać Kubusia oraz przybliżyła historię jego powstania. Wszystkiego możecie dowiedzieć się z prezentacji zamieszczonej na szkolnej stronie Facebooka. Pani Krystyno, bardzo dziękujemy za piękną i bardzo ciekawą lekcję, zapraszamy i liczymy na kolejne spotkania. Uczniowie świetlicy wraz z opiekunami.

            • PTASI BAR

            • Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Krutyni zrealizowały grudniowe wyzwanie z projektu Ekokulturalne Przedszkole. "Ptasi bar" gotowy.

            • „Moja Ojczyzna, moja Polska – Niepodległa 2021”

            • „Moja Ojczyzna, moja Polska – Niepodległa 2021” to konkurs plastyczny, w którym uczennice 5B (Zuzanna Banach, Maja Wieczorek, Kaja Serowik ) zdobyły wyróżnienie. Konkurs został zrealizowany w ramach projektu, którego organizatorem jest Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie, a partnerem Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Głównym celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez promowanie różnych form aktywności uczniów uzdolnionych artystycznie. Ogółem w konkursie zgłoszono 146 prac.

              Praca plastyczna została wykonana w ramach działania koła historycznego.

            • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach uzyskała Certyfikat "Przyjaciel Dziedzictwa Kulturowego Warmii, Mazur i Powiśla. Miejsca Pamięci Narodowej".

            • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach uzyskała Certyfikat "Przyjaciel Dziedzictwa Kulturowego Warmii, Mazur i Powiśla. Miejsca Pamięci Narodowej" w wojewódzkim konkursie "Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy" zorganizowanym przez Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Stowarzyszenie Gmin "Polskie zamki gotyckie". W ramach działań zespół uczniowski przygotował przewodnik edukacyjny. Była to niezwykle cenna lekcja historii o regionie polegająca na odszukaniu śladów z przeszłości - miejsc, obiektów i znaków pamięci narodowej, pozostawionych przez naszych przodków.

            • Uczniowie klasy 2c konstruowali oraz zdobili piernikowe domki.

            • Uczniowie klasy 2c konstruowali oraz zdobili piernikowe domki. W świątecznym klimacie stworzyli przepiękne jadalne dekoracje . Wystarczył lukier, kolorowe dekoracje i wyobraźnia dzieci w powstaniu pięknych piernikowych chatek. Jaś i Małgosia z pewnością by się skusili. Dziękujemy Pani Darii Brzostek-Orłowskiej, Panu Mariuszowi Orłowskiemu i Piekarnia Szabelski Maciej Szabelski za zorganizowanie warsztatów.

            • MIKOŁAJKOWA KLASA

            • 6 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs na ,,Mikołajkową klasę".

              Komisja musiała wybrać 3 najładniejsze klasy.

              1 miejsce zajęła klasa- 5b.

              2 miejsce- 7a.

              3 miejsce- 7b.

              Wszystkie klasy były prześlicznie ustrojone i pełne świątecznego klimatu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkościami.

              Gratulujemy!

              Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Alicja Kołpak

            • Coraz bliżej święta...

            • Do Szkoły Podstawowej w Pieckach filia w Krutyni w piątkowy poranek 3 grudnia zawitali długo oczekiwani goście ze Stowarzyszenia Przyjaciele Mazur/Freunde Masurens. Uczniowie przygotowali krótki program artystyczny o tematyce świątecznej – wiersze i piosenki.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach
      • sppiecki@piecki.com.pl sppiecki@tlen.pl
      • (89) 742-10-12
      • ul. Zwycięstwa 23 11-710 Piecki Poland
      • DYREKTOR - 797-606-795 WICEDYREKTORZY : 797-606-790 PEDAGOG - 89-742-11-11 PSYCHOLOG - 797-606-783 BIBLIOTEKA - 89-742-11-61 PIELĘGNIARZ SZKOLNY - 89-742-22-64
      • Godziny pracy psychologa Poniedziałek 7.00-10.30 Wtorek 12.00-16.30 środa 12.00 - 16.30 Czwartek 11.30 - 16.00 Piątek 7.00 - 12.00
      • Godziny pracy pedagoga - Dariusz Gabryszak PONIEDZIAŁEK 8.00-12.00 WTOREK 10.00-14.00 ŚRODA 10.00-14.00 CZWARTEK 8.00-12.00 PIĄTEK 8.00-12.00 Pedagog specjalny- Magdalena Bzura Godziny pracy : PONIEDZIAŁEK 9.00-11.30 WTOREK 7.30-11.30 ŚRODA 11.00-12.30 CZWARTEK 9.00-11.30 PIĄTEK 9.00-12.30
    • Logowanie